יום ראשון, 14 באוגוסט 2016

המדריך לרכישת סנטף חדש לפרגולה

סנטף לפרגולה הוא מוצר משלים שתפקידו להגן עליה מפני פגעי מזג האוויר. 


זו השקעה משתלמת לטווח קצר וארוך כי היא מונעת נזקים בלתי הפיכים לפרגולה, אך צריך לדעות איך לבחור אותה מבין האופציות הקיימות. הנה כמה טיפים לרכישת סנטף חדש:

א. משקל – סנטף צריך להיות בעל משקל נמוך ורצוי לתת עדיפות לדגם שמיוצר מחומר בשם פולי קרבונט. זהו סנטף שקל להעלות אותו על הפרגולה ולהרכיב אותו גם בחצר, במרפסת או על הגג. סנטף קל לא מסכן את הסביבה אם הוא נופל ונוח לעצב איתו את הפרגולה.

ב. רמת שקיפות – חשוב להתאים את רמת השקיפות של הסנטף לצרכים האישיים. אפשר לבחור בין סנטף שקוף לחלוטין לבין סנטף אטום, וכך לקבוע גם את דרגת הפרטיות. מי שרוצה לאפשר לקרני השמש לחדור דרך הפרגולה צריך לתת עדיפות לסנטף שקוף, בעוד אחרים יכולים להשתמש בדגמים אטומים כדי לאטום את הפרגולה לחלוטין.

ג. ניקוז – אחת המטרות העיקריות של סנטף היא לאפשר ניקוז יעיל של מי הפרגולה בגשמים או בתנאי מזג אוויר קיצוניים. ברכישת סנטף חדש יש לבדוק את סוגיית הניקוז וההגנה מפני הגשם. המבנה של סנטף לפרגולה צריך להיות של לוחות גליים, שבהם המים מרוכזים במשקעים ומשם יורדים עד לאזור הניקוז הייעודי של החצר או המרפסת.

ד. עמידות – עוד שיקול מרכזי ברכישת סנטף מתייחס לרמת העמידות. השאיפה היא למצוא סנטף עמיד ככל האפשר, כדי לחסוך הוצאות מיותרות ולא להגיע למצב שבו הסנטף מוחלף בכל עונה. סנטף חדש אמור להיות לא שביר ועליו להחזיק מעמד לאורך זמן.


השיקול האסתטי בבחירת סנטף לפרגולה


לא חייבים להתפשר על האסתטיקה של הפרגולה כאשר מרכיבים עליה סנטף חדש. אפשר ליהנות מכל העולמות עם סנטף דקורטיבי, שמגיע במגוון רחב של צבעים וצורות.

הצבעים צריכים להתאים לגוונים הקיימים בפרגולה ולסגנון העיצוב בחצר. כך ניתן לשמור על אחידות בעיצוב ולהשיג ערך מוסף דקורטיבי. אפשר להגיע לאולמות התצוגה, לקבל המלצות ממעצבי פנים ולשאוב השראה מקטלוגים שקיימים באתרי האינטרנט בתחום. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה