יום רביעי, 21 באוגוסט 2013

5 דברים שחשוב לדעת לפני שבונים פרגולת עץ


פרגולות משפרות את המראה של המרפסת, החצר או הגינה, ולכן כדאי לבנות אותן. מצד שני, בנייה לא נכונה אשר אינה מתחשבת בכללי יסוד עשויה להסתיים במפח נפש. על מנת למנוע מצב מן הסוג הזה יש 5 דברים שחשוב לדעת.

פרגולות עץ
פרגולות עץ


לא כל הפרגולות הן אותו דבר


בעבר נהוג היה לבנות פרגולות מסוג עץ אחד בלבד. את הייבוא של העץ ביצעו גורמים שונים, אשר ניצלו אותם גם לצורך בניית פרקטים, דקים, מסגרות, מעקות ועוד. יחד עם זאת, כיום אפשר לבחור מבין סוגי עץ רבים עבור הפרגולה:

- אורן
- דגלאס פייר גושני
- אשוח גושני
- עץ רב שכבתי
- עץ עגול

מלבד היתרון האסתטי מאפשרת הבחירה בין סוגי עץ איתור של הפרגולה העמידה ביותר. יש סוגי עץ המתאימים לאקלים לח כמו בתל אביב או בגוש דן, לעומת סוגי עץ אחרים המתפקדים באופן אידיאלי דווקא במזג אוויר יבש כמו בדרום. על כל פנים, חשוב לדעת שלא כל הפרגולות הן אותו דבר, ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי בחירת פרגולה מתאימה.

ההתקנה של הפרגולה חשובה לא פחות מהעץ


פרגולות עץ אמורות להיות עמידות, חזקות ויציבות. הן נדרשות לספוג את קרני השמש, למנוע חדירה של גשמים ומשקעים ולספק פתרונות קירוי והצללה. על מנת לבצע את תפקידן זקוקות הפרגולות להתקנה איכותית ומקצועית. אין טעם להשקיע בעץ יקר ולוותר על התקנה יסודית. יש להימנע מניסיונות סרק לבנייה עצמאית של פרגולות, בעיקר בקרב לקוחות נטולי ניסיון או ציוד מתאים. חשוב לדעת שההתקנה חשובה לא פחות מהעץ, וכך ניתן להבטיח את שביעות הרצון.

פרגולות לא חייבות להיות צמודות לגינה


אחד היתרונות הגדולים ביותר של פרגולות עץ הוא הורסטיליות שלהן. חשוב לדעת שהפרגולות לא נועדו לצורך בנייה בגינה בלבד. כפי שהוזכר קודם, אפשר לבנות פרגולות גם על הגג, או אפילו במרפסת. הפרגולה לא צריכה תשתית של חול. כיום ניתן לבנות פרגולות איכותיות ועמידות גם על גבי בטון, קרמיקה, פרקטים או כל משטח אחר.

הבנייה דורשת שמירה על כללי בטיחות


חשוב מאוד להתחיל לבנות פרגולות עץ רק לאחר הקפדה על כל כללי הבטיחות. במהלך הבנייה נדרשת מעורבות של גורמים שונים, כגון קבלנים, מהנדסים, נגרים ולפעמים גם צבעים. בין אם מדובר על בניית פרגולה קטנה בחצר או על פרגולה ענקית בכניסה לבניין מגורים, כללי הבטיחות הם חלק בלתי נפרד מהתהליך.

התאמה אישית


כדאי מאוד לבצע בנייה של פרגולות עץ על בסיס התאמה אישית. לאחר הגדרה של צרכים ודרישות מגיע הלקוח אל בעל המקצוע, אשר אוסף את המידות ומציג תכנית מפורטת. התאמה אישית של פרגולות היא חוויה צרכנית ומאוד מומלץ לנצל אותה.


לסיכום, בנייה נכונה של פרגולות מציעה את כל היתרונות תחת קורת גג אחת. כדאי להקפיד על אימוץ הכללים, וחשוב לדעת כי רק ניתן ליהנות מהמוצר. 

תגובה 1: