יום שני, 28 באפריל 2014

פרגולות תלויות במרפסת החצר


פרגולות הם מתקנים מאד נפוצים כיום בבתים צמודי קרקע והן משמשות כפתרון הצללה מעולה מפני השמש בקיץ וגם מפני הגשם בחורף. פרגולה היא למעשה סככה שמותקנת מעל למרפסת הגן הצמודה לבית שמאפשרת מנוחה או אכילה תחתיה. פרגולות מייצרים משני חומרים עיקריים והם: עץ או מתכת ויש הבונים פרגולות גם מעמודי אבן וקירוי עץ או מתכת. פרגולה היא לרוב מתקן המחובר בצידו האחד לקיר הבית שנתמך על ידי שני עמודים בקצה המרפסת שאותה הוא מכסה. כיום ניתן להתקין גם פרגולות תלויות, כלומר ללא עמודי תמיכה.

פרגולות עץ ופרגולות תלויות

כיצד מיישמים פרגולות תלויות

פרגולות תלויות מיישמים בשלושה אופנים עיקריים:
·         פרגולות עץ
·         פרגולות מתכת
·         פרגולות חשמליות
על מנת ליישם פרגולות אלה יש לוודא כי יש קיר גבוה שמאפשר את תליית הפרגולה על ידי חיזוקים מהקומה השנייה שמעל למרפסת. חשוב לוודא כי הקיר הוא קיר בטון או בלוקים שיאפשר חיזוק התמיכה לפרגולה בצורה חזקה ובטוחה. לאחר בדיקות אלה עושים תוכנית מפורטת של בניית הפרגולה וצורת תלייתה. המסגרת של פרגולה תלוייה היא לרוב ממתכת מגלוונת ומשויפת. את המתכת צובעים בצבע עמיד בפני רטיבות ומים בכל גוון שמעוניינים בו. לאחר הצביעה משלבים במסגרת את שלבי ההצללה וזה יכול להיות מעץ או ממתכת וצובעים הכל בצבע רצוי.
את השלבים הללו מבצעים בבית המלאכה ומובילים את הקונסטרוקציה בשלמותה למבנה המיועד. ואת הפרגולה מתקינים כיחידה אחת במקום המיועד לה, ולשם כך נעזרים במנוף ביום ההתקנה. את החיזוקים לפרגולה מעגנים בקיר המבנה. חיזוקים אלה יכולים להיות בצורת מוטות מתכת או כבלי מתכת מאד חזקים.
בצורה זו ניתן ליישם גם פרגולות תלויות מעץ וגם ממתכת ואפשר גם להתקין שלבי הצללה המופעלים חשמלית על ידי מנוע מיוחד.


תגובה 1:

  1. מעבר לפן השיקי, הפרגולה נותנת אווירה נעימה יותר ומספקת צל (חשוב מאוד למי שאוהב לאכול בגינה במשך ימי הקיץ)... http://www.tropicasa.co.il/

    השבמחק