יום רביעי, 10 באפריל 2013

תחזוקת פרגולות עץ


תחזוקה של פרגולות עץ יכולה למנוע נזקים בלתי הפיכים, לחסוך בכסף, ולאפשר לכם ליהנות משטח מוצל לאורך שנים רבות. על מנת לשמור על פרגולות עץ, כדאי לבצע טיפול אחת לשנה לפחות. רוב הלקוחות מבצעים את הטיפול לקראת הקיץ, וזאת בשביל להגן על העץ מפני השמש. מלבד הטמפרטורות הגבוהות וקרני השמש הישירות, המזיקות לעץ, השילוב בין הקיץ לבין הלחות, גם הוא יכול להיות קטלני עבור הפרגולה. בטיפול השנתי יש להשתמש בחומרי ייצוב, המוחדרים אל תוך העץ ומגנים עליו. חומרים אלו מצמצמים את כמות הסדקים בעץ, ומעניקים לו יכולת עמידות.

תחזוקה של פרגולות עץ


רוב הפרגולות העשויות עץ מורכבות מקורות עץ ומסרגלי עץ לטובת הצללה. הפרגולות עונות על צרכים רבים, כגון אסתטיקה, עיצוב, נוחות ועוד. אפשר למצוא כיום פרגולות, העשויות מעץ במרפסות של בתים, בחצרות, בבתי קפה, במסעדות ואפילו בבתי מלון. יחד עם זאת, העץ הוא חומר גלם פגיע יחסית לנזקי מזג האוויר ולנזקים של חרקים. העצים בהם משתמשים אנשי המקצוע, על מנת לבנות פרגולות, עוברים תהליך שנקרא אימפרגנציה, בו הם מוכנסים אל תוך תא לחץ, במטרה להוציא מהם את האוויר ולחטא אותם. תהליך זה מייצר עמידות עבור העץ, ומונע התפתחות של מזיקים פנימיים.

הגנה מפני טרמיטים


במידה ומזהים טרמיטים, כדאי לפעול במהירות ולמנוע את התפשטותם. מלבד בתוך עצים חומציים, הטרמיטים מסוגלים להתקיים בעצים מכל הסוגים ובכל רחבי הארץ. בהדברת טרמיטים יש צורך במינרל טבעי מיוחד, אשר אינו מתפרק עם הזמן כמו שאר חומרי ההדברה. המינרל הוא מעין אבקה, אותה מפזרים על גבי העץ. מעבר לכך, ניתן גם למוסס את החומר בתוך מים, ולהשתמש במברשת על מנת לצבוע את הפרגולה.

טיפים פשוטים ליישום מיידי


תחזוקה שוטפת נוספת, שכדאי לבצע עבור פרגולות מעץ, נעשית פעם בשנתיים. יש לשייף בעדינות את הפרגולה ולצבוע שתי שכבות של חומר בשם מגן עץ. את החומר הזה ניתן לרכוש כמעט בכל חנות למוצרי בית, הוא אינו יקר והשימוש בו נוח ופשוט. במידה והפרגולה חשופה למים, ומוצבת בסמוך אל ממטרות, כדאי למרוח את העץ במעט זפת, ולייצר שכבת הגנה עבה.

ישנם מספר טיפים פשוטים, בעזרתם ניתן לתחזק פרגולות עץ, לשמור על אורך חייהן, ולקבל מראה אסתטי חדש:

 א. כיסוי – במהלך החורף הקפידו על חיפוי הפרגולה בכיסוי שאינו חדיר מים. בצורה כזו תוכלו לשמור על העץ, ולהקפיד על כך שהפרגולה לא תינזק.

ב. התאימו מראש את סוג העץ לגודל הפרגולה – קחו בחשבון, כי מפתח פרגולה גבוה ידרוש עצים חזקים לצורך תמיכה. התייעצו עם אנשי מקצוע לגבי סוג העץ, ותוכלו לחסוך הוצאות על תחזוקה וחידוש של הפרגולה.


ג. הסרת עלים ולכלוך – נקו את הפרגולה אחת לכמה חודשים, ותוכלו להקל על מבנה העץ.

תגובה 1:

  1. האם יש טרמיטים גם בארץ?! יצא לי לראות בארה"ב, כמה מקרים קשים מאוד מאוד של מכות טרמיטים שאכלו כמעט בתים שלמים, אבל בארץ לא ממש.. אולי כי יש כאן פחות תרבות של בנייה מעץ וכו'..
    http://www.peles-group.com/%D7%90%D7%99%D7%9A_%D7%90%D7%A4%D7%A9%D7%A8_%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%93_%D7%A2%D7%9D_%D7%9E%D7%9B%D7%AA_%D7%98%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%98%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%91%D7%99%D7%AA

    השבמחק