יום רביעי, 7 בנובמבר 2012

בונים פרגולה? חשוב שתדעו..


אם החלטתם לבנות פרגולה, תוספת לבית, דק או אפילו בית מעץ לילדים או לנכדים,אחד מהדברים הבסיסיים שעליכם לעשות לפני שאתם מתחילים לבנות בעץ, זה לדעת בדיוק מהיכן העץ מגיע. לשם כך חשוב ביותר שתרכשו את העץ שלכם מחברה שתחום ההתמחות שלה הוא מכירת עציםחברה כזו, המתמקדת במכירת עצים, תוכל לעזור לכם עם קשיים שעלולים להיווצר בהמשך הדרךומדוע?

בעצים שלא ידוע מקור הגעתם, אופן שמירתם והטיפול בהם, ישנו סיכון שהם נגועים במזיקים.
יקרונית הרהיטים אינו שמה של חברה ידועה הסוחרת ברהיטים אלא שמה של חיפושית מרגיזה במיוחד הידועה בשמה העממי תולעת עץ.

מכירת עצים לפרגולה - חשוב לבדוק את המקןר


חיפושית זו ניזונה מעץ מעובד. היא יכולה להגיע לרהיטים במעוף דרך החלון או עשויה כבר להימצא בתוך עץ נגוע. החיפושית גורמת לחורים ברהיטים ובמקרים קיצוניים להתפוררות מוחלטת של הרהיט.
התעופפות ונחיתה של החיפושית הישר אל בית העץ שלכם עשויה להתפרש כמזל רע במיוחד אך בנייה בעץ נגוע יכולה להימנע אם תפנו לחברה שמתמקצעת במכירת עצים. חברה מקצועית תדאג לטיפול מונע בעץ בשלב עיבודו, דבר שעשוי למנוע בעיות בעתיד והינו קריטי בעיקר בחלקים בנויים שאינם ניתנים להחלפה.

כאמור, מעבר לאפקט האסטטי והתועלת לבני הבית בבנייה בעץ,  ישנה חשיבות עליונה למקור ממנו נקנה העץ והדבר חשוב לטווח הרחוק. ייתכן שהעץ שתבחרו יהיה יפה בצבעו ויראה עמיד ואיכותי, אך ייתכן שהוא "חולה". זמן הדגירה של מזיקי עץ עשוי להיות מספר חודשים עד שנים ואין ספק שלא תרצו לקחת סיכון ולגלות בעוד תקופת מה שהעץ ניזוק או אף במקרים קשים, נהרס לחלוטין.

לכן חשוב מאוד לבצע בדיקה מעמיקה ולפנות לחברה רצינית שמעבר לעיצוב מרשים שיתקבל בתוצאה הסופית של התכנון, זו חברה אמינה שמתמחה בבחירת העצים, עיבודם ומכירתם.
לא תרצו לשבת עם משפחתכם ו/או אורחיכם ולגלות להפתעתכם חורים בעץ שלא היו שם כשבניתם את  פרגולות העץ או את בית העץ שלכם.

לסיכוםלפני שאתם סוגרים עסקה עם ספק עצים על סמך תוכנית הבנייה והעיצוב המרשים, בדקו כי מדובר בעסק יציב ומתמחה במכירת עצים על מנת להימנע מהוצאות כספיות גדולות בעתיד. למידע נוסף וליצירת קשר כנסו לאתר הבית שלנו www.zohar-wood.co.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה