יום רביעי, 22 במאי 2013

עיצובים בעץ – תחביב או שירות הדורש הזמנה מקצועית?עץ הוא אחד מחומרי הגלם המבוקשים ביותר לעיצוב וייצור רהיטים. בעזרת העץ ניתן ליצור אלמנטים ייחודיים לבית, לעסק ולגן. סוגי העץ המיובאים כיום לישראל וטכנולוגיות עיצוב חדשות מעודדות את הביקוש והופכות את העץ למוצר פופולארי. אך יחד עם זאת, השאלה האם עיצוב בעץ יכול להתבצע בתור תחביב נשארת בעינה. לעומת כאלו הטוענים כי עיצובים בעץ הם תוצאה של אמן מקצועי בלבד, לא מעט מצדדים בטענה, שניתן לעשות זאת גם בצורה עצמאית. על מנת למצוא תשובה יש להכיר את היתרונות והחסרונות של כל שיטה עבודה.

עיצובים בעץ


עיצוב בעץ יכול להיות תחביב נהדר לבעלי יכולת טכנית, אסתטית ויצירתית. אפשר לאסוף קורות עץ רגילות, להשתמש באמצעים פשוטים ולעצב דוגמאות וטקסטורות מיוחדות. עיצובים בעץ משתלמים כתחביב, אך ורק אם משתמשים בהם באופן פרטי. חסרי ניסיון או כלים מתאימים לא יכולים לעצב בעץ, ולהציע את המוצרים למכירה. רוב הלקוחות המעוניינים במוצרי עץ מעוצבים לא יתפשרו על איכות ועמידות. במילים אחרות, חובבי היצירה יכולים לעצב בעץ, ולשאוב מכך סיפוק – אך זה לא מספיק על מנת להפוך את התוצאה למקצוע.

יתרונות של עיצובים מקצועיים


היתרונות של עיצובים מקצועיים בעץ ברורים. ראשית, עיצוב מקצועי עושה שימוש בחומרי הגלם המתאימים ביותר. בזכות שילוב בין תכונות העץ השונות לדרישות האסתטיות ניתן להשיג תוצאות מרשימות. שנית, אנשי מקצוע, העוסקים בעיצובים בעץ, מנצלים היטב את חומרי הגלם העומדים לרשותם, את הזמן ואת המשאבים. ניתן להזמין עיצובים בעץ עבור שלל פריטים ביתיים כגון:

א. פרגולות – עיצובים על פרגולות מיועדים לשיפור מראה הקירוי מבלי לוותר על הגנה מושלמת מקרני השמש.

ב. דקים – משטחי עץ מעוצבים ברמה גבוהה יכולים לשנות לחלוטין את מראה הגינה או המרפסת. מלבד לקוחות פרטיים, בתי מלון, גני אירועים וגם עסקים בוחרים דקים מעוצבים.

ג. שולחנות – עיצוב של מוצרי עץ חייב לספק פתרונות לצרכים פונקציונאליים. בין היתר, העיצוב מתאים לשולחנות לסלון, לפינת האוכל או לחלקים אחרים בבית.

ד. כסאות – רבים מעדיפים להשתמש בעץ לצורך עיצוב של כסאות. הוספת דוגמאות על העץ, ושילוב בין העץ לחומרים אחרים, משדרגים את ערך הכסא, ומקנים לו מעמד מיוחד בסביבה האסתטית.

מה מציעות החברות המקצועיות לעיצוב בעץ?


חברות המציעות עיצוב בעץ מקפידות על הקשבה לצרכי הלקוח, יצירת תכנית עבודה מדויקת, ובחירת חומרי גלם לשביעות רצון כל הצדדים. בנוסף, על החברות להקפיד על חיטוי העץ, על מנת למנוע הופעה של גורמים מזיקים. את הפעולות הללו ניתן לעשות רק במסגרת מקצועית ותחת בקרה ופיקוח.

לסיכום, עיצוב בעץ יכול להיות נחמד, ולעזור בשיפוץ רהיטים ישנים. מצד שני, מי שרוצה לנצל את כל היתרונות של עיצוב בעץ צריך לפנות לגורמים המכירים את התחום.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה